Entrevistes amb les Entitats: AVV La Romànica

17/02/2016 - 12:30

Associació de Veïns i Veïnes de La Romànica

  • Any de Constitució: 1977
  • Membres: 520 socis i sòcies (520 famílies)
  • Objectius: Aconseguir un barri cohesionat, un barri sense barreres ni físiques ni socials. La nostra entitat porta llargs anys treballant en aquest sentit, i creiem que malgrat els moments de crisi, s'estan recollint fructífers resultats en tots els àmbits, per això no baixem ni baixarem la guàrdia.
  • Les seves activitats estan dirigides als socis i sòcies, a la ciutadania o ambdues? Obert a tothom, un dels objectius de la nostra entitat és estar oberta tant als veïns del barri com a la resta de la ciutat.
  • Quina activitat d'especial importància realitza la seva entitat? Per a nosaltres totes les activitats que duem a terme són importants, perquè les unes no tenen sentit sense les altres. Sempre posem de relleu que les activitats socioculturals van de la mà de les reivindicatives perquè sense un gran aparador no s'aconsegueix un gran magatzem i viceversa; per això treballem constantment en tots els àmbits.
  • La seva entitat col·labora o realitza activitats conjuntes amb altres associacions? Formar part d'un òrgan superior, Federació d'Associació de Veïns de Barberà, en moltes ocasions participem i ens ajudem entre entitats veïnals, això enforteix la nostra unió com a ciutat.
  • Què destacarien i compartirien amb la ciutadania? tal vegada un lema: RESPECTA TOTS EL BARRIS... ESTIMA EL TEU... ESTIMA LA TEVA CIUTAT... TREBALLA PER ELLA.... “SEMPRE SORTIRÀS GUANYANT”.

 

Per a més informació sobre les diferents entrevistes a les entitats de Barberà, clique aquí.