Barberà acull el XIV Campionat d'Espanya de Clubs de Karate tradicional Wuko & AD

13/04/2017 - 13:15

La Instal·lació Esportiva Municipal Elisa Badia de Barberà del Vallès va acollir una de les més multitudinàries competicions de Karate del nostre país.

Va ser el XIV Campionat d'Espanya de Clubs de Karate tradicional Wuko & AD que es va dur a terme els passats 1 y 2 d'abril.

Durant els dos dies van participar més de 400 joves esportistes d'un total de 29 entitats i clubs que van competir en les modalitats de Kata (tècnica) i Kumite (combat).

Com és habitual, l'esportiu Shi-Kan va participar amb diferents joves que van assolir molts bon resultats.  L'entitat, encapçalada per Joaquin Valcanera i el seu equip, va ser una excel·lent amfitriona de tots els clubs d'arreu d'Espanya que van visitar el nostre municipi. .

 

La classificació dels esportistes del Shi-kan van ser:

 

Modalitat Kata:

-          Abel Abad - 3a classificació en categoria 10-11 anys masculí fins a cinturó taronja

-          Luis Romero - 3a classificació en categoria 10-11 anys masculí fins a cinturó taronja

 

-          Alba Estévez - 3a classificació en categoria 12-13 anys femení fins a cinturó verd

-          Daniel Bartra - 3a classificació en categoria 12-13 anys masculí fins a cinturó verd

 

-          Andrea Fortuny - 1a classificació en categoria 14-15 anys femení fins a cinturó verd

-          Ona Belloso - 3a classificació en categoria 14-15 anys femení fins a cinturó verd

 

-          Laura Lora, Raquel Rubio i Tania Lorente - Kata per equips - 3a classificació Sènior femení Open

 

 

Modalitat Kumite:

-          Oscar Cantos - 3a classificació - 8 anys masculí Open

-          Daniel Serrano - 3a classificació en categoria 8 anys masculí Open

-          Nuria Arcos - 3a classificació en categoria 8 anys femení Open

 

-          Ian León - 1a classificació en categoria 10 anys masculí fins a cinturó taronja

 

-          Abel Abad - 1a classificació en categoria 11 anys masculí fins a cinturó taronja

-          Víctor Alberola  - 2a classificació en categoria 11  anys masculí fins a cinturó taronja

-          Javier Nieto- 3a classificació en categoria 11 anys masculí fins a cinturó taronja

 

-          Jaime Salguero - 1a classificació en categoria 12 anys masculí fins a cinturó verd

-          Genís ARcos - 2a classificació en categoria 12 anys masculí fins a cinturó verd

-          Marc López-Braña - 3a classificació en categoria 12 anys masculí fins a cinturó verd

 

-          Iván Hernández - 1a classificació en categoria 13 anys masculí fins a cinturó verd

-          Alba Estévez - 1a classificació en categoria 13 anys femení fins a cinturó verd

 

-          Daniel Bartra - 2a classificació en categoria 14-15 anys masculí fins a cinturó verd

-          Antonio Tejada - 3a classificació en categoria 14-15 anys masculí fins a cinturó verd

-          Jordi Casado - 3a classificació en categoria 14-15 anys masculí fins a cinturó verd

-          Andrea Fortuny - 1a classificació en categoria 14-15 anys femení fins a cinturó verd

-          Ona Belloso - 3a classificació en categoria 14-15 anys femení fins a cinturó verd

 

-          Adrià Caro - 2a classificació en categoria 16-17 anys masculí fins a cinturó verd

 

-          Tania Lorente - 2a classificació en categoria sènior femení fins a 60 kg Open

-          Laura Lora - 3 classificació en categoria sènior femení fins a 60 kg Open